Fra 2019 er Åpen kirke siste onsdag i måneden, kl. 19.30 – 20.30.
I forlengelsen av Åpen kirke blir det en halv time med Lectio Divina.
Lectio Divina er en måte å lese Bibelen på, som omfatter både lesing, bønn, meditasjon og stillhet. Oversatt til norsk blir det ofte omtalt som oppmerksom lesning. Denne måten å lese bibelen på har røtter helt tilbake til 300-tallet.
Her kan du komme og gå som du vil under Åpen kirke, skru av lyden på mobilen, senke skuldrene, finne roen og være hos Gud. Og bli ledet steg for steg gjennom en oppmerksom lesning av det som er valgt bibeltekst for den dagen, fra kl.20.30. Først gang blir 30. januar.
Oversikt over bibeltekster kommer.
Vell møtt til et rolig pust i hverdagen.
Her er litt mer info om hva Lectio Divina er:
En liten videosnut som gir oss en forklaring (på engelsk) av Lectio Divina (noen opererer med fire ledd og andre med fem, men innholdet er det samme uansett): https://www.youtube.com/watch?v=YWPLTYceDgw
Lectio Divina har fem ledd: Lese, meditere, be, kontemplasjon/stillhet og praksis.